Moomin

Muumid ootavad!

Muumimaa sai alguse ühe naise elutööst: soomerootsi kirjanik ja kunstnik Tove Jansson (1914-2001) lõi muumitrollide maailma oma teostes. Muumimaai on rajatud Naantali kaunile Kailoni saarele joonissarja autori Dennis Livsonini algatusel, et pakkuda lastele ja nende peredele toredaid elamusi.

Muumimaailm asub Turust 16 kilomeetri ja Helsingist 180 kilomeetri kaugusel. Teemapargi põhiatraktsioon on mustikavärvi Muumimaja, kus külalistel on lubatud külastada kõiki viit korrust. Selle kõrval asub Koduvana kollane maja. Ühtlasi saab uudistada Muumimamma kööki, Nuuskmõmmiku telki, tuletõrjejaama, Muumipapa paati ja paljut muud.

Muumimaailma piletid 10.06.–27.08.2017

Pileteid Muumimaailma on võimalik osta Viking Line`ist koos Tallinna-Helsingi laevapiletitega. Viking Line müüb ainult kahe päeva pileteid (ühe päeva pileti hinnaga).

Hind:

  • Täiskasvanu ja lapsed 2 - 17 a. 27 eurot
  • Lapsed 0–1 a. tasuta

Hind ei sisalda sissepääsu Väski seiklussaarele. Muumimaailma piletile lisandub laevapileti hind.

Majutus

Majutus tasub kindlasti varem broneerida ja selleks on palju võimalusi: Muumimaailma lähedal asuvad hotellid, spaad ja hostelid. Viking Line´i kaudu broneeritavate hotellidega Turus saab tutvuda siin.

Õnnestunud päeva meelespea

  • Planeerige piisavalt aega. Muumimaailma avastamisega tasub algust teha kohe hommikul, et ära vaadata Emma teatri etendused, tutvuda kõikide tegelastega ja lihtsalt jalutada saare kaunis looduses.
  • Tutvuge Muumimaailma kaardiga.
  • Võtke kindlasti kaasa ujumisriided, sest Muumimaailmas on armas rand. Riietuge ilmale kohaselt ja kandke mugavaid jalanõusid.

Hea teada

  • Juulikuus on Muumimaailmas kibekiire aeg. Juuni ja august on külastamiseks rahulikumad kuud.
  • Muumimaailmas on hulk hästi varustatud tube väikelaste hooldamiseks. Restoranides on olemas mikrolaineahjud, kus saab soojendada toitu pere kõige pisematele.
  • Väikelaste sõidutamiseks ja isiklike asjade kaasavõtmiseks saab Väski piletikassast rentida 5 euro eest käru kogu päevaks.
  • Muumimaailma metsarajad sobivad ka ratastoolis liikujale. Siiski soovitame enne teeleasumist liikumisvõimalusi kaardilt uurida, sest teed kulgevad mitmel tasandil. Soovi korral aitavad Muumimaailma töötajad teil kergeima tee leida. Erivajadusega inimese saatjale on Muumimaailma külastamine tasuta.