Sibelius Finland Experience

Saa osa kontserdielamusest - Sibelius Finland Experience Helsingi Rahvussaalis.
Tõeline ja meeleolukas kultuurisündmus, kus ettekandele tuleb Sibeliuse looming klaveril ja viiulil. Kontserti illustreerivad Soome loodusfotod, mida näidatakse suurel ekraanil.

Kõik külastajad saavad mälestuseks CD ning selleks sündmuseks valminud bukleti. Kontserdi lõppedes serveeritakse värskendavat alkoholivaba jooki Soome kargest loodusest.

Hind

Esmasp.-pühap. 15.05.–15.09.2017

  • Täiskasvanu 37 €
  • Laps 0–11 a tasuta

Võimalus lõunatada Brasserie Kämp'is. Menüüs lõhesupp, Kämp'i kook ning kohv/tee ja vesi.

Aeg

Kontsert toimub laupäeviti algusega kell 12.30 ning kestab umbes 1 tund (ilma vaheajata). Külalistel palutakse kohal olla 15 minutit (rühmadel 30 minutit) enne kontserdi algust.

Toimumispaik

Helsingi Rahvussaal Aleksanterinkatu 44, 00100 Helsinki.

Lisainfo

Tund aega kõrgetasemelist muusikat koos kaunite loodusfotodega tutvustab kuulajale Soome rahvuslikku identiteeti läbi Sibeliuse loomingu - Finlandia, Kuusi, Romanssi, Rondino ja Valse Triste. Esitajateks Soome parimad muusikud koostöös Sibeliuse Akadeemiaga. Kunstiline juht - professor Erik T. Tawaststjerna. Taustaks kaunid loodusfotod Soomest ning Erik Bruuni - kunsti- ja disainiprofessori graafilised illustratsioonid. Tema auhinnatud tööd õpetavad meid hindama loodust ning selle tähtsust inimese olemusele nagu ka Sibeliuse helilooming.

Sibelius Finland Experience (pdf)

Sibelius

Jean Sibelius (1865-1957) oli Soome kuulsaim helilooja ning tema loomingul on olnud tähtis roll Soome rahvusliku identiteedi kujundamisel.  Sibeliuse loomingu tuumaks on tema seitse sümfooniat. Ta kasutas  sümfoonia vormi selleks, et oma isiklikku komponeerimsstiili sügavamalt välja arendada. Sibeliuse loomingut mängitakse erinevates kontsertsaalides üle terve maailma, ühtlasi on ta ka maailma kõige enam salvestatud helilooja. Ajalooliselt ja rahvusvaheliselt on Jean Sibelius kõige kuulsam soomlane. Iga päev inspireerib tema muusika teisi heliloojaid, dirigente ning puudutab tuhandete inimeste südameid.