Skansen

Tule Skansenisse – 1891. aastal asutatud maailma vanimasse vabaõhumuuseumisse Djurgårdenil. Siin saad kogeda Rootsimaa ajalugu läbi viie sajandi ning vaadata, kuidas tähistati Walpurgi ööd, jõule ja jaanipäeva.

Skansenis saab näha Põhjamaade mets- ja koduloomi, osta kaasa traditsioonilisi meeneid ja kingitusi, külastada restorani ja nautida maalilisi vaateid üle terve Stockholmi.

Djurgårdenile pääsed mugavalt M/S Emelie laevaga, piletid Viking Line'i kaudu.

Elav ajalugu

Üle 150 elumaja ja muu hoone üle terve Rootsimaa on lahti võetud ja uuesti kokku pandud Skanseni 300,000 m2 suurusel alal. Siin teed rännaku ajas tagasi ja näed sajanditetagust elu-olu. 

Skansen Zoo

Skansenis elavad ka Põhjamaade kodu- ja metsloomad nagu põdrad, põhjapõdrad ja ilvesed. Kindlasti on põnevaks kogemuseks giidiga tuurid suvisel hooajal, lastele pakub elevust Laste Loomaaed!

Skansenis toimub

Skansenis tähistatakse ka Rootsi traditsioonilisi tähtpäevi nagu Walpurgi öö, jõulud ja jaanipäev. Lisaks toimuvad pidustused veel suvisel pööripäeval, kus tantsitakse, lauldakse ja süüakse maitsvat Rootsi fika't. Külasta kindlasti Skanseni kauplust, kus müüakse Rootsi kästööd ja disaintooteid.

Piletihinnad 2018

Oktoober, esmasp.-pühap.
Mai, september, november ja detsember esmasp.–pühap.

  • Täiskasvanu  11,50 €
  • Lapsed 4–15 a  6,50 €
  • Lapsed 0–3 a tasuta

30.04. + juuni, juuli, august esmasp.-pühap.
Mai, september, november ja detsember laup.–pühap.

  • Täiskasvanu 18 €
  • Lapsed 4–15 a 6,50 €
  • Lapsed 0–3 a tasuta

Avatud

Täpsed lahtiplekuajad leiad skansen.se.

Aadress

Djurgårdsslätten 49–51.

Viking Line jätab endale õiguse muudatusteks.