Troopikaloomad ootavad Helsingi Vallilas

Helsingi kesklinna lähedal Vallila linnaosas ootab külastajaid Tropicario – väike troopikaloomade loomaaed. Tropicario peamisteks asukateks on kõikvõimalikud maod, sisalikud, varaanid ja krokodillid.

Avatud aastaringselt

Tropicario asub tavaturisti trajektoorist veidi kõrval, aga väärib kindlasti avastamist – eriti kui peres on lasteaia- või algkooli-ealisi loodushuvilisi lapsi.

Siseruumides paiknev Tropicario ei ole väga suur, aga kõik loomad on paigutatud väga hästi vaadeldavatesse terraariumidesse. Puurid on piisavalt madalal, et ka väikestel lastel on võimalus usse tõesti lähedalt uurida ja kenasti puude, kaljude ja basseinikestega ”sisustatud”. Samas ei ole põõsaste-koobaste kujundamisega ka liiale mindud – nii ei ole karta, et pooled loomamaja asukatest on parasjagu kusagil täiesti peidus.

Närvikõdi igaühele

Meie seltskond (kaasas olid lapsed vanuses 7, 10 ja 11) veetis kõige rohkem aega varaanide puuride ees. Varaanid olid võrreldes laiskade madudega tol pühapäeva õhtupoolikul üliaktiivsed, kraapisid oma pikkade küüntega järjekindlalt klaasi, nagu sooviks puurist välja pääseda. Hetke pärast selgus varaanide aktiivsuse tegelik põhjus: nimelt saavad nad süüa korra nädalas ja just nimelt pühapäeva õhtupoolikul. Nii et ootamatult sattusime peale varaanide pidusöögile! Ma ei hakka siinkohal detailidesse laskuma, mida varaanidele süüa pakuti – ütleme nii, et see vaatepilt pole nõrganärvilistele. Samas – lapsed, kes asjasse üllatavalt rahulikult suhtusid, said kindlasti hea kogemuse – looduses ju ongi väga tihti nii, et suuremad ja tugevamad loomad pistavad väiksemad ja nõrgemad lihtsalt pintslisse.

Meeldejääva ”show” pakkus meile ka püüton, kes oma mitmemeetrise keha alguses mööda puutüve ja oksi üles, siis jälle alla tagasi keris. Veidi pettunud olid lapsed krokodillis, kes ei soostunud basseini hüppama, vaid kangestunult kaldal skulptuuri mängis.

Tropicario on avatud iga päev kl 10-19, aadress Sturenkatu 27. Hinnakirja näed siit

Tekst ja fotod: Romi Hasa.