Helsingi parimad kohvikud - kohvifänni teejuht

Soomlased on ühed maailma suurimad kohvijoojad ja Helsingis on väga palju mõnusaid kohvikuid.

Alljärgnevalt tutvustame teile kuut erilist kohvikut – need on paigad, mida peavad tõelised kohvifanaatikud ja kus lisaks hõrgule kohvile on ka lahe atmosfäär. Olgu öeldud, et tass kohvi maksab keskmiselt 1,5 €, latte 4 € ringis.

Save

El Fant ja Sävy

Need kaks kohvikut kuuluvad tegelikult samadele omanikele, kelle hulgas on tänavune Helsingi parim kohvimeister (Brewers Cup võitja) Aleksi Kuusijärvi ja mullune Soome täpseim kohvimaitsja Sanni Sointula.

Kahest kohvikust noorem, El Fant asub turisti jaoks kergesti leitavas kohas, kohe Senaatintori ääres (Katariinankatu 3), Helsingi linnamuuseumi esimesel korrusel.

Lisaks väga heale kohvile on El Fantis saadaval ka silmatorkavalt kaunilt serveeritud toidud ja üks linna legendaarsemaid pühapäeva-brunch'e. El Fanti brunch'ile annavad blogijad ”viiepallisüsteemis kümme palli” ja sinna pidada olema pea võimatu kohti broneerida.

Boheemlaslik Sävy asub Kallio linnaosas, Aleksis Kiven katu 12, väikese jalutuskäigu kaugusel Sörnäiste metroojaamast/trammipeatusest. Veidi räsitud interjööriga Sävy on kirjeldatud kui ”tükikest Berliini Helsingis” ja koht on loomeinimeste püsilemmik. On tavaline, et ühes naaberlauas peab koosolekut mõni teatriseltskond, teises annab intervjuud kuulus trompetimängija. Sävys on lisaks kohvile saadaval ka väike valik suupisteid, aga mitte El Fant'iga võrreldavat imemenüüd.

Save

Save

Save

Johan & Nyström

Johan & Nyström asub Katajanokka linnaosas, Viking Line'i terminali lähedal, omapärases vanas mereäärses punatellishoones aadressil Kanavaranta 7. Väga õnnestunud interjööriga kohvik-poekeses on müügil suurepärane valik kohvisid ja teesid ning nende valmistamise vahendeid – firma rootslastest omanikud on võtnud oma missiooniks levitada põhjamaades kohvikultuuri selle parimas vormis ja täita ka kõige nõudlikuma tarbija soovid. Kohviku õdusad tugitoolinurgad lausa meelitavad end argikiirest natukeseks välja lülitama.

Good Life Coffee

Hiljuti oma viiendat sünnipäeva tähistanud legendaarne kohvituba Kallios, aadressil Kolmas Linja 17. Tegemist on samanimelise röstkoja nö esinduskohvikuga ja seltskond, kes paiga taustal, on tõelised hard core kohvifännid: kui neil parasjagu röstimisprotseduur pooleli, siis kuuldavasti jälgivad ja analüüsivad protsessi igat etappi moodsate arvutiprogrammidega ega lahku valmivate kohviubade kõrvalt sekundikski... Kohvik ise on väga pisike ja relaxed õhkkonnaga – umbes pooled külastajatest istuvad sõbralikult kõrvuti kaltsuvaibaga kaetud aknaalusel puu-"diivanil". ”Elu on liiga lühike, et juua halba kohvi,” kõlab paiga slogan.

Save

Save

Helsingin Kahvipaahtimo salakohvik

Sarnaselt Good Life Coffee'ga on tegemist samanimelise röstkoja nö esinduskohvikuga ja Helsingin Kahvipaahtimo päevakohvibaar Vallila linnaosas (Päijänteentie 29) on veel pisem kui Good Life Coffee Kallios! Kahvipaahtimos on umbes-täpselt kaheksa kliendikohta!  Kohvik on ümber ehitatud vanast garaažist ja selle sisustuse jaoks on kasutatud ainult vanu ja väga vanu esemeid. Lauana on kasutuses näiteks vanaaegne, ajahambast puretud puusepa tööpink. Helsingin Kahvipaahtimo kohvi headusest annab märku kasvõi näiteks see, et kohvikus on pea alati järjekord, peamiselt take away püsiklientidest, kuigi maja seinal ei ole isegi kohviku nimega silti.

Save

Save

Save

Save

Save

Moko

Omanäoline kohvik-sisustuspood tegutseb Helsingis kahes kohas, Punavuoris (Perämiehenkatu 10) on algne ja nö originaal-Moko ning Sörnäises (Vilhonvuorenkatu 11) uuem filiaal. Moko võlud: hea kohv, imemaitsvad suured salatid (mille komponendid saab ise valida) ja huvitava kaubavalikuga sisustuspood. Poe poolel müüakse näiteks Indiast toodud vanu vitriinkappe, kauneid Jaapani kausse, linasest kangast sisustustekstiile, kauneid küünlaid, elustiiliraamatuid, postkaarte ja vintage plakateid.

Tekst ja fotod: Romi Hasa

Save

Save