Huvitav Helsingi ja avastamata Espoo

Kui arvad, et tead põhjanaabrite pealinnast kõike ja olulisim on juba nähtud,  suudab Helsingi ikka ja jälle üllatada. Ka Lonely Planeti andmetel oli Helsingi möödunud aastal üks maailma põnevamaid sihtkohti. Siin ei ole midagi imestada, sest Helsingis on aastaringselt palju teha, näha ja ette võtta ning uusi kohti tekib aina juurde.

Kauppatori

Kes Vikingi terminalist linna poole jalutab, möödub Kauppatori turuplatsilt. Kindlasti tuleks aga sisse astuda vanasse turuhoonesse. Siin on puhas, õhus hõljub meeldiv kohviaroom ja müüakse kõike - kartulitest gurmeeni.
Idee! Kombineerige sõbraga siit endale kaasa maitsev lõuna ning minge seda nautima pargipingile või pidage eine murul.

Stadsgårdshamnen 22.

GRANIT

Granit on järjekordne rootslaste kingitus maailmale. See äge, põhiliselt must-valget sisustuskraami müüv poeke avas oma uksed 2013. aastal. Riiulitel leidub põnevat nii kööki kui vannituppa, rõdule,  terrassile või kontorisse. Poes valitseb mõnus õhkkond, siit saab ammutada ideid oma kodu kujundamiseks ning osta kaasa lahedaid kingitusi kodustele või sõpradele. Väärib külastamist!

Bulevardi 2-4 (Mannerheimi tee ääres, Rootsi Teatri vastas),  www.granit.se

Starbucks ja Akateeminen Kirjakauppa

Stockmanni külje all asub ilmakuulus Starbucks'i kohvik, noorte neidude lemmikpaik, kus saadaval mitmeid huvitavaid kohvijooke. Kohe sealsamas on ka kolmekordne Akateeminen Kirjakauppa - raamatupood, kus võib veeta tunde ja tunde.

Esplanadi 39

MOKO Market & Café

Moko on eriline ja teistmoodi sisustuspood koos kohviku ja laste mängunurgaga. Müügil kõikvõimalik sisustuseks vajalik alates vintage mööblist, lõpetades retrostiilis postritega. Astu läbi, telli üks latte ning unusta ennast imetlema kohviku kihvti ja omapärast sisekujundust.

Perämiehenkatu 10, www.moko.fi

Kamppi Vaikuse kabel

Astu sisse,  kui kiirustavast maailmast hingetõmbeaega vajad. Hoolimata sellest , et hoone asub südalinnas, valitseb siin täielik vaikus. Siia tulevad inimesed palvetama, mediteerima või lihtsalt mõtisklema.
Loomulikult ei saa üle ega ümber, et tegemist on Soome puitarhitektuuri pärliga.

Simonkatu 7, Narinkkatori

UFF

Uff second-hand poode leidub üle linna, kuid kohalikud kiidavad Iso-Roba oma. Müügitulud lähevad heategevuseks.

Iso Roobertinkatu 4-6, www.uff.fi

Vekarakirppis

Põnev paik eelkõige mudilaste emmedele. Pood, kus emad on rentinud laua ja müüvad oma lastele väikseks jäänud riideid ja muud varandust. Tõeliselt suur valik ja head hinnad. Poes on ka laste mängutuba, wc, beebide hooldustuba ja pisike kohvinurk. Palju rahvast igal ajal. NB! Esmaspäeviti suletud. Kes ilma autota, pääseb kesklinnast kohale trammiga nr 6.

Intiankatu 20, www.vekarakirppis.fi

Edasi Espoosse!

Ja miks mitte? Asuvad siinkandis ju IKEA ja armastatud Sello kaubanduskeskus. Kui ilus ilm ja kiiret pole, võiksid vanemad oma lapsi üllatada ja otsida üles Bodomi järve kaldal asuva Angry Birds'i mänguväljaku. See pakub kindlasti vahva elamuse!

Oittaantie 2, Espoo

ByPias

Helsingi poolt tulles, umbes kilomeeter enne IKEAt, pisikeses kollases puumajakeses Espoo raudteejaama kõrval, asub armas poeke, kus müügil Soome disainer Pia Erlundi looming. Ka Piat ennast võib siit sageli toimetamast leida. Poekeses on nii kodusisustust kui ka rõivaid (peamiselt linaseid), jalanõusid ja erinevaid aksessuaare.

Kirkkojärventie 3, Espoo, www.linenbypias.fi

Cafe Latte Spirit

Seda lahedat elustiilipoodi ei ole raske leida, kui autos on GPS. Ometi tekib kahtlus mööda kruusateed sõites, kas me ei ole mitte ära eksinud - poeke asub metsaveerel vanas aidas, vastas laiuvad põllud. Kuid aidauksest sisse astudes, avaneb hoopis teine maailm.

Heurlinintie 1, www.cafelatte.fi