Kalastuspaketid

Ahvenamaa pakub mitmekülgseid kalastamisvõimalusi. Siinsetes vetes on peaaegu võimatu ebaõnnestuda. Rohked lahesopid võimaldavad otsida ja leida igaühele oma lemmikpaiga. Ahvenamaa vetes leidub meriforelli, koha, siiga, ahvenat ja lõhet. Aga ennekõike on saareriik tuntud haugipüügi paradiisina.

Kalastada saab saareriigis aasta ringi, kuid parim aeg selleks on sügisel, septembri algusest kuni novembri lõpuni. Eriti kehtib see haugi- ja ahvenapüügi kohta.

Kalastusload

Kalapüük on Ahvenamaal reguleeritud oma kalastusseadusega. Siin ei ole vaja maksta riiklikku kalastusmaksu, vaid kõik kalastamise õigused kuuluvad veekogude omanikele. Enne kalale minekut tuleb alati osta kalastusluba, mis kehtib neis kalavetes, kus te kavatsete kalastada.

Kalastaja peab järgima erinõudmisi, mis kehtivad tema valitud kalastusloa piirkonna suhtes.  Kalastuslube müüvad erinevad kalastusmeeskonnad ning Mariehamni jahindus-ja kalastuspoed, hotellid ja turismiinfopunktid. Muid kalastamisega seotud makse ei lisandu.

Ahvenamaal harrastatakse haugipüügil järjest enam catch and release püüki, s.t. püüa ja vabasta püügimeetodit. Selle meetodi puhul tuleb olla eriti ettevaatlik, et lasta elus kala vigastamatult või minimaalsete vigastustega tagasi vabadusse. Kalapüük on ju eelkõige emotsioonide kogumine!

Kalastusgiidid

Esimest korda Ahvenamaale kalale tulles tasub usaldada end kohaliku kalastusgiidi hoolde. Kohalikud teavad täpselt, kus kala kõige paremini võtab. Lisaks sellele hoolitsevad giidid ka teie varustuse, kalastuslubade ja toidupauna eest ning navigeerivad paadi oskuslikult läbi madalate lahesoppide. Teie hooleks jääb vaid kalapüük.

Kalastuspakette müüakse ainult koos Viking Line`i laevapiletitega.