Viking XPRS – 10 aastat

Aprillis 2008 tegi Viking XPRS tegi oma esimese reisi. Tänavu möödub sellest 10 aastat. Nendesse aastatesse mahub kauneid mälestusi, elamusi, kogemusi ning üle 17 miljoni reisija.  

Kuidas kõik algas?

Viking XPRSi lugu saab alguse 2005. aasta novembrikuus, kui Viking Line tellib Aker Yardsi Helsingi laevatehaselt Tallinna–Helsingi liinile uue laeva M/S Rosella asemele. 

Viking XPRS Aker Yardsi laevatehases Helsingis. Foto: Kenny Leong

Aprill 2008. Viking XPRS vahetab välja M/S Rosella.  Foto: Sami Penttilä

Hiivake ankrud!

Aprill 2007 toimub kiilupanek ning 14.09. saab laev nimeks Viking XPRS. Laeva ristiema on tuntud Soome laulja Paula Koivuniemi. Viking XPRS teeb oma esimese reisi 27.04.2008. Kohe järgmisel päeval algab regulaarne laevaliiklus Tallinna ja Helsingi vahel ning M/S Rosella siirdub Mariehamni–Kapellskäri liinile.

Kiilupanek, Aker Yardsi laevatehas, aprill 2007. Foto: Johanna Boijer-Svahnström

Rohkem tantsuruumi

Peagi sai selgeks, et reisil olles soovib rahvas mõnusasti aega veeta. Seega juba 2009. aasta talvel ehitati suur osa välitekist ümber restoraniks ja ööklubiks.  

Aasta 2009, mil suur osa päikesetekist ehitati ringi ööklubiks Foto: Kenny Leong

Valged lained!

2014. aasta alguses maaliti Viking XPRSile esimesena külgedele valged lained. Täna on need kõikidel punastel laevadel. 

Naantali laevatehas 2014 – Viking XPRSi külgedele maalitakse valged lained.
Foto: Jarkko Sydänmanlakka

Uued trendid, uued maitsed!

Et käia ajaga kaasas ja pakkuda oma reisijatele üha kvaliteetsemat ning mitmekülgsemat meelelahutust, oleme avanud uusi restorane ja kauplusi. 2015. aastal sai Viking XPRS omale stiilse à la carte restorani Wine & Dine ning Fashion Shopi, kus leidub kvaliteetsed riideid, jalanõusid ja aksessuaare tuntud brändidelt. Red Rose baar on täna Red Rose kohvik ning valikusse on tulnud värsked küpsetised ja kondiitritooted.

Club X

Kuna algne tantsupaviljon kippus väikseks jääma, avati 2017. aasta alguses siin suurem ja avaram ööklubi nimega Club X. Nüüd on ruumi tantsida ja bändile kaasa elada. Suuremaks ehitati ka lava ning uuendati helitehnikat.