Puudega ja piiratud liikumisvõimega reisijad

Viking Line’i personal on koolitatud teenindama ja assisteerima liikumispuude ja erivajadustega reisijaid parimal võimalikul viisil.

Reisijate registreerimine

Teie paremaks teenindamiseks palume esitada võimaliku info liikumispuude või erivajaduste kohta juba reisija registreerimisel. Selle tarbeks saate täita vastava ankeedi või meile helistada hiljemalt 48 tundi enne reisi.

Terminalis

Terminalides on invatualett, liikumispuudega reisijatele mõeldud check-in’i laud ja kohtumispaik assisteerimiseks. Laevale ning sellelt maha minekut lihtsustavad liftid ja eskalaatorid.

Tallinn
Helsingi
Turu
Stockholm
Mariehamn
Kapellskär
Långnäs

Laevale ja laevalt maha minek

Ratastoolis reisijatel sujub laevale minek läbi terminali kiiremini ja mugavamalt kui autoteki kaudu. Juhul kui soovite laevale ning laevalt maha minekul assisteerimist või liftide lähedal olevat autokohta laevas, palume sellest teada anda hiljemalt 48 tundi enne väljasõitu täidetud kirjalikus ankeedis või telefoni teel.

Reisile minnes peate olema terminalis kokkulepitud kohtumispaigas hiljemalt üks tund enne laeva väljumist.

Meil ei ole võimalik Teid laevale minekul ja laevalt lahkudes abistada järgmistel reisidel:

  • Laeva vahetusel Mariehamnis päeva- ja piknik-kruiisidel
  • Saabumisel ja väljumisel Långnäsist
  • Saabumisel ja väljumisel Mariehamnist kl. 04.25–04.30

Laeva pardal

Laeva pardal on invatualett ja kohtumispaik assisteerimiseks. Juhime tähelepanu, et Rosella pardal on ratastooliga liikumine raskendatud. Teistelgi laevadel on suurema ratastooli/invasõidukiga liikudes piiratud ligipääs.

Kui soovite invakajutit, palume sellest teada anda hiljemalt 48 tundi enne väljasõitu täidetud kirjalikus ankeedis või telefoni teel.

Ohutus laeval

Palume kindlasti teavitada oma liikumispuudest või erivajadustest, et tagada võimalikus hädaolukorras kõikide ohutusabinõuete toimimine. Andke ka teada, kas reisite saatjaga, kes Teid hädaolukorras abistada saaks.

Juht- ja abikoerad

Juht- ja abikoerad reisivad Viking Line’i laevadel tasuta ning peavad kandma teenistuse jaoks mõeldud rakmeid või tekki. Juht- ja abikoeri saate kaasa võtta ka kruiisile ning Cinderella laevale, kuhu muid loomi ei lubata. Teenistuses olevaid juht- ja abikoeri lubatakse peaaegu kõikidesse laeva ruumidesse (ka restoranidesse), välja arvatud allergikute kajutitesse. Laeva pardal on ka koerte väljaskäimise koht.
Palume Teid broneerides teavitada, kui reisite juht- või abikoeraga.