Stockholm, vaatamist väärt

Stockholm Sightseeing/Strömma

Sildadealune Stockholm
Laevasõit, kus Stockholmi avastamine toimub täiesti uuest vaatenurgast  - merelt! Laev sõidab mööda Stockholmi kesklinnast, vanalinnast ja metsiku loodusega Djurgårdeni saarest. Sõit kulgeb 15 silla alt ning annab suurepärase ülevaate saarestikust, mis koos moodustavad Stockholmi linna.
www.stromma.se

Ümber Djurgårdeni
Giidiga laevareis Stockholmi kesklinnas ümber Djurgårdeni saare -  möödume  ajaloolistest ehitistest ja imetleme kaunist loodust. Marsruudile jäävad ka Vasa muuseum ja Waldemarsudde. Lastele on laeval saadval joonistusvahendid.
www.stromma.se

Viking Club'i soodustus: 10% allahindlus Strömkajen-kai piletikioskist
(Södra Blasieholmshamnen 11).


Junibacken

Junibacken on laste lemmikpaik, vilgas muinasjutumaja Djurgårdeni saarel, Stockholmi kesklinnas. Junibacken on avatud aastaringselt ja kogu tegevus toimub siseruumides. Siin võib külastada mitmete tuntud Lindgreni tegelaste elamisi, sõita maagilise muinasjuturongiga (NB! ka eestikeelne audiogiid!), kohata Pipi Pikksukka ja isegi Muumisid.

Viking Club'i soodutus: 10 SEK allahindlust normaalhinnaga sissepääsupiletist (max 5 inimest klubikaardi kohta, alla 2a. lapsed tasuta).

Galärvarvsvägen 8, Stockholm, www.junibacken.se


Nobeli muuseum

Nobeli muuseum, nagu nimigi ütleb, räägib Nobeli preemiatest,  Alfred Nobelista ja Nobeli preemia laureaatidest 1901. aastast kuni tänaseni. Nobeli muuseum on tohutult huvitav, siin saad ammutada rohkelt teadmisi tänu interaktiivsele näitusele, mis loodud stiilselt kõiki kaasaegse tehnika võimalusi kasutades.

Viking Club'i soodustus: 50% allahindlust normaalhinnaga sissepääsupiletist.

Börshuset, Stortorget 2, Stockholm, www.nobelmuseum.se


SkyView

Ericsson Globe'i SkyView gondel sõidutab külastajad mööda ümmargust hoonet 130-meetri kõrgusele imetlema hingematvat vaadet üle terve Stockholmi. Kummassegi gondlisse mahub 16 reisijat. Gondel väljub tunnis kuus korda, kestus on 20 minutit.  Globen asub kesklinna lähedal, sinna pääseb hõlpsasti nii trammi, bussi kui metrooga.

Viking Club'i soodustus:
Täiskasvanud, Viking Club'i hind 100 SEK (norm. hind 145 SEK)
Lapsed, Viking Club'i hind 75 SEK (norm. hind 100 SEK)
Pensionärid, Viking Club'i hind 75 SEK (norm. hind 100 SEK)
Pakkumine kehtib kohapealt ostetud normaalhinnaga piletitele.

Globentorget 2, Stockholm, www.globearenas.se/skyview/


Skansen

Maailma vanim vabaõhumuuseum Skansen tutvustab külastajaile miniatuursel kujul Rootsi ajalugu ja igapäevaelu vanasti.

Viking Club'i soodustus: 10 SEK allahindlus sissepääsupiletitest (max 2 täiskasvanut ja 2 last klubikaardi kohta, alla 6 a. lasped tasuta)

Djurgårdsslätten 49-51, Stockholm, www.skansen.se